Edukacja 2015

 
 

Gry

Ninja Rush
101,10 zł 91,00 zł
 

O KSIĘGARNI

 

 

Tyska Księgarnia Internetowa jest częścią
Księgarni PIM
Ul.Jana Pawła II 20
Tychy
D.H.Senator

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek: 10:00-18:00
Sobota, Niedziela: Nieczynne
 

Masz pytanie? Szukasz tytułów których nie ma na stronie? Nie czekaj!
tel. 519 101288;
fkpimsc@tlen.pl; 1fkpimsc@interia.pl

Żyjący w V  wieku św. Augustyn sformułował słynne:   dubito ergo sum, czyli wątpię, więc jestem. Następnie w XVII wieku Kartezjusz wychodząc od wątpienia sformułował słynne cogito ergo sum, czyli myślę, więc jestem. XX wiek to postmodernizm i min. Lacan i jego: myślę tam gdzie mnie nie ma, więc jestem tam, gdzie nie myślę. Księgarnia PIM nawiązując do tradycji proponuje lego ergo sum, czyli czytam, więc myślę.

To w książkach zawarte są idee i  przedmioty sfery możliwości, które wraz  rzeczami realnymi stanowią uniwersum dla realizacji wszelkiej aktywności człowieka w ramach jego materialnej egzystencji i intelektualnej kompetencji.

Historia człowieka nieustannie konstytuuje się wraz z historią jego myśli, której wyrazem jest forma i treść ludzkiej kultury. Od wieków najdoskonalszym przejawem  kultury jest książka. W książce bowiem, zawiera się coś, co nierozerwalnie łączy nas z duchem przeszłości ale zarazem zawiera się coś, co kształtuje nasze oczekiwania wobec przyszłości. Czytając książkę odczytujemy znaczenia i staramy się uchwycić oraz zrozumieć zawarty  w nich głęboki sens, czyli wartości w których ujawniają się myśl autora i duch czasów w których pisał. Czytanie to czynność oparta na zaistnieniu niepowtarzalnej relacji pomiędzy nami a zawartą książce treścią, która ujawnia wspomniany już sens, sens który musimy książce odebrać dla nas, sens który musimy książce wydrzeć siłą naszego intelektu i mocą naszej woli. Czytając książkę robimy wszystko aby pozostawić w niej tylko same znaki, na białych kartkach papieru. To co najdoskonalsze, to co najbardziej wartościowe pozostaje już w nas jako treść kształtująca strukturę naszego intelektu i wyobraźni, ale także strukturę naszego ciała, które poprzez psychikę konstytuuje naszą inteligencję.

  

 

Newsletter

Newsletter
Zapisz Wypisz

Klikając "Zapisz" zgadzasz się na przesyłanie na udostępniony adres e-mail informacji handlowych, tj. zwłaszcza o ofertach, promocjach w formie dedykowanego newslettera.

Płatności

Kanały płatności

Tyska Księgarnia Internetowa akceptuje płatności:

  • płatność elektroniczna eCard (karta płatnicza, ePrzelew)
  • za pobraniem - przy odbiorze przesyłki należność pobiera listonosz lub kurier